Gminne Centrum Zdrowia

Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Olsztynku

W ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (NiŚOZ) pacjenci mogą uzyskać pomoc lekarską od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 do 8.00 dnia następnego. Lekarz dyżurujący udziela porad:

• w warunkach ambulatoryjnych (w przychodni),
  • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
  • telefonicznie.

W dni ustawowo wolne od pracy oraz po godzinie 18.00, pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego, a także zabiegi wynikające z konieczności zachowania ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym przychodni lub w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych).

Dla osób ubezpieczonych świadczenia te są bezpłatne i udzielane bez skierowania. Przy udzielaniu świadczeń w ramach NiŚOZ nie obowiązuje rejonizacja.

Lokalizacja: wejście główne do przychodni, wejście podjazdem dla niepełnosprawnych, Gabinet Zabiegowy na parterze.

Tel: (89) 522-02-50 lub 512-735-501

Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:15 do 18:00.

Rejestracja telefoniczna od godz. 8:00, tel. 89 519-26-83, 89 519-27-83, tel/fax 89 522-02-52.

Godziny przyjęć lekarzy w bieżącym tygodniu można sprawdzić tutaj.